Par mums

Liellopu izsoļu nams ir vienīgais izsoļu nams Baltijā. Izsoles tiek rīkotas gaļas šķirņu jaunlopiem :  buļļiem un telēm vecumā līdz 12 mēnešiem, regulāri- divas reizes mēnesī. Katru mēnesi izsolēs piedalās vairāk kā 2000 Latvijā audzēti jaunlopi.  

Liellopu izsoles

Dzīvnieki izsoļu namā tiek sagrupēti  aizgaldos atbilstoši sugai, vecumam un svaram, nodrošinot maksimāli iespējamu vienlīdzīgu kravu,  lai atvieglotu pircēju izvēli un pirkšanas procesu, samazinot atlases laiku. Dzīvnieki izsoles dienā ir pieejami pircēju apskatei no plkst 10:00, kas dod klientam iespēju līdz izsoles sakumam jau skaidrību par potenciālām kravām. 12:00 ir izsoles sākums un visi reģistrētie pircēji var piedalīties vairāksolīšanas procesā. Izsoļu nams var nodrošināt tulkošanas palīdzību uz Angļu un Krievu valodu.

 

Liellopu izsoļu nams ir Latvijā lielākais gaļas šķirņu dzīvnieku eksportētāj uzņēmums.  Balstoties uz Lauksaimniecības datu centra veiktajam statistikas analīzēm, Liellopu izsoļu nams:

-2014.gadā ir eksportējis 45% no visiem gaļas šķirņu liellopiem

-2015.gadā ir eksportējis 55%  no visiem gaļas šķirņu liellopiem

- 2016.gadā ir eksportējis 56%  no visiem gaļas šķirņu liellopiem

- 2017.gadā ir eksportējis 76%  no visiem gaļas šķirņu liellopiem
 
 

 

Liellopu izsoļu nams var nodrošināt gaļas lopu piegādi nobarošanai, kaušanai un tālāk  audzēšanai, kā arī eksportē bioloģisko liellopu kautķermeņus (skatīt bio sadaļu). Paralēli, Liellopu izsoļu nams izpilda individuālus pasūtījumus, kas atbilst katra klienta konkrētām prasībām un pieprasījumam konkrētajā valstī. Izsoļu nams var veikt karantīnas pakalpojumus.  

 

 

Latvija ir viena no retajām Eiropas savienības valstīm, kas var nodrošināt vismaz 95% tajā audzēto dzīvnieku un zīdītājmāšu turēšanu un ēdināšanu dabīgās pļavās. 70% no Latvijā esošajam gaļās liellopu un krustojumu saimniecībām ir saņēmušas starptautiski atzītu bioloģisko sertifikātu, kas dod pircējam un patērētājam garantiju, ka dzīvnieki ir audzēti atbilstoši Eiropas savienībā esošajām bioloģiskajam prasībām.  Latvijā populārākās gaļas tipa šķirnes kas tiek audzētas ir Šarolē un Limuzīnas un to krustojumi, kas aizņem lielāko īpatsvaru.  Latvijā tiek audzēti arī Herefordas, Angusas, Beļģijas zilās, Sīmenetales, Hailandas un Galovejas šķirņu dzīvnieki.  

 

 

 

Liellopu izsoļu namā patstāvīgi strādā sertificēts veterinārārsts, kas novērtē katra ievestā dzīvnieka veselības stāvokli un atbilstību starptautiskajām kvalitātes prasībām, kā arī uzrauga dzīvnieku labklājību un veselības stāvokli līdz dzīvnieku eksportēšanas brīdim- uzkraušanai pircēja mašīnā. Dzīvnieki izsoļu namā tiek baroti ar vietējās pļavās ievāktu sienu. Siens, kas tiek barots dzīvniekiem visā to uzturēšanās laika izsoļu namā, ir ievākts no bioloģiski audzētām platībām un nodrošina ekoloģisku produktu gala patērētājam. Liellopu izsoļu nams nodrošina katras valsts importa prasībām noteikto analīžu veikšanu pirms eksporta, kā arī papildus analīžu veikšanu pēc klienta vēlmēm.

 

 

 

 

Liellopu izsoļu praksi Latvijā 2006. gadā uzsāka Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija, organizējot vaislas bullēnu izsoles 1-2 reizes gadā. Šajos pasākumos izsoļu vadīšanu uzņēmās Kaspars Ādams, kas pirms tam ilgstoši bija apmeklējis liellopu izsoles ārvalstīs, Anglijā, Vācijā un mācījies no tradicionālo izsoļu vadītājiem. 2010. gadā Latvijas Gaļas liellopu audzētāju asociācija komerciālo izsoļu organizēšanu nodeva Kaspara Ādama un viņa kolēģa rokās. Tika nodibināts uzņēmums Baltic Beef cattle auctions kas Latvijā sāka organizēt regulāras (1x mēnesī) jaunlopu izsoles. 2013. gadā uzņēmuma struktūrā notika izmaiņas un tagad mēs turpinām veiksmīgi iesākto izsoļu praksi ar jaunu, saimniekiem plašak atpazīstamu nosaukumu - Liellopu izsoļu nams.