eye
Vai ļaunumam ir robežas?
Vai ļaunumam ir robežas?

Liellopu izsoļu nams ir bijis spiests samaksāt 5000 euro plus tiesāšanās izdevumu un procentu maksājumu  kopā aptuveni 7000 euro Turcijas pilsoņa Aydina Boskurta pārstāvētam uznēmumam, jo tiesa nevis skatīja lietu kā vienu veselu, bet tikai vienu epizodi no tās.

Kad 2014.gada nogalē šīs Turcijas pilsonis iegādajās izsolēs liellopus aptuveni 200 000 euro vērtībā,  minot, ka maksātājs būs viņa uzņēmums Igaunijā Eurasia Impex, bet par liellopiem tā arī netika samaksāts- 2015.gada pavasarī pārskaitīti tika tikai 5000 euro,  minot maksajuma uzdevumā, ka tas ir Avansa maksājums par liellopiem. 

Tiesāšanās procesā, ievērojot visus Valsts Ieņēmuma dienesta likumus, bijām spiesti mainīt pie atbildības saukšanas nevis Igaunija kompaniju, bet citu šī Turcijas pilsoņa uzņēmuma Latvijā - SIA Eurasia livestock. Kā jau mūsu mājas lapā ir apskatāms, tad visās tiesu instancēs uzvarējām un tiesa lēma piedzīt no Turcijas pilsoņa pārstāvētā uzņēmuma SIA Eurasia livestock 200 000 euro, bet tiesāšanās procesa laikā, uzņēmuma darbība nenotika un visi vērtīgie pamatlīdzekļi, tai skaitā dzīvnieki, tika pārrakstīti un galu beigās nebija no kā piedzīt. Līdz ar to šī summa tā arī ir palikusi nesamaksāta no Turcijas pilsoņa puses pārstāvētā uzņēmuma.

Bet 2018.gada sākumā saņēmām tiesas pavēsti, ka esam iesūdzeti tiesā par 5000 euro nesamaksāšanu par, it kā nepiegādatiem liellopiem Igaunijas uzņeumam Eurasia Impex, kurš cedējis šo summu SIA Eurasia, kas arī ir saistīts ar Turcijas pilsoni Aydinu Bozkurtu. Diemžēl tiesas atteicās saskatīt likumsakarības un iedziļināties lietas būtība, bet gan raudzījās tikai no juridiskā viedokļa puses un tā rezultātā bijām spiesti atmaksāt šos 5000 euro.

Cilvēks, kurš ļaunprātīgi, izmantojot savus neskaitāmos uzņemumus, darbojās un apkarāpj otru, nevis nožēlo un cenšas atmaksāt parādu - vai tas ir Normāli?  Vai tāds ir uzņēmējs?

Kur ir robeža starp noziedzieku, krāpnieku un uzņēmēju?
Ja uzņēmējs būtu bankrotējis un pazudis, tad tam būtu izskaidrojums ar neveiksmīgu uzņēmējdarbību. Savukārt šajā gadijumā, kad šĪ pārstāvētā Turcijas pilsoņa uzņēmumi turpina darbu un attīstās, tai skaita ir saistība ar izsoles rīkošanu Kurzemē, ir tikai viens secinājums - tā ir bijusi tīša rīcība ar ļaunu nodomu kādu iznicināt vai kadam kaitēt.

Tādēļ šāds virsraksts- Vai ļaunumam ir robežas.

Esiet piesardzīgi saimnieki un saimnieces savā uzņēmējdarbībā un pat, ja domājat, ka ziniet kādu - atcerieties, ka varat ar kļudiīties, Ja nesargāsim paši sevi, tad citi Jūs ne tik.


Laimīgu 2019 gadu un arī turpmākos!

Dalies